| pauldt a întrebat:

Buna!
Daca un colet esre trimis prin Posta Romana azi, miercuri, cam pe cand ar ajunge in Oradea?
Mersi!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De unde este trimis?

| pauldt explică (pentru Ioandelasal):

Scuze, din Iași spre Oradea. Mersi!

| Ioandelasal a răspuns (pentru pauldt):

Trebuie sa ajunga in maximum 3 zile.

| pauldt explică (pentru Ioandelasal):

Mersi! Cred ca doar luni că vineri nu am primit nici un aviz poștal.

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin curierat rapid in 48 de ore.

| mihai69 a răspuns:

Când o da bunul Dumnezeu. În Poșta Română nu prea merită să pui multă încredere în ceea ce privește „viteza" mișcării trimiterilor.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vineri, cu siguranță, va primi în cutia poștală avizul (înștiințarea). Probabil că numai luni îl va ridica de la poștă.