| cineva666 a întrebat:

Daca vii din Romania in Anglia esti nevoit să te izolezi la domiciliu? Asa scrie pe siteul lor dar nu toată lumea respecta aceasta lege ca deh nu vine nimeni la tine acasă sa vada daca stai in izolare sau nu. A stat cineva in izolare si a fost verificat?

10 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Deh numa un nene polițist care sta la ușă 24/24 nimic special.

| Sophieka a răspuns:

Buna

Parerile se impart, unii au fost verificati, altii nu.
Mai bine sa ramana in casa 2 saptamani si sa le faca cineva cumparaturile decat sa riste probleme.

| cineva666 explică (pentru Sophieka):

Buna! Cunoasteti pe cineva care a fost verificat sau spuneti din auzite?

| Sophieka a răspuns (pentru cineva666):

Spun din auzitele cunostintelor / rudelor mele care s-au intors in strainatate! Unii au fost verificati, altii nu.
Dar li s-a cerut izolarea pentru 2 saptamani!
Tocmai o familie de cunoscuti s-au intors luna aceasta in Anglia si au stat 2 saptamani in izolare.

| Baybybon a răspuns:

Buna,eu sunt in Anglia am auzit de la anumite persoane ca nu au stat deloc in carantina, am inteles ca nu ar fi ok sa te opreasca daca conduci noaptea si sa constate ca ar fi trebuit sa fi in carantina.

| cineva666 explică (pentru Baybybon):

Buna! Asa am auzit si eu...

| cineva666 explică (pentru Baybybon):

In Romania tot aman sa plec deoarece am concediu doar 2 săptămâni și nu mi permit ca la întoarcere în Anglia sa stau 2 saptamani in carantină. Acum cateva zile mi am luat bilet pentru plecat in alta tara in septembrie dar de cateva zile au băgat carantină si la întoarcere în Anglia din țară respectiva chiar dacă acolo nu este situația asa ca in romania.acum nu stiu ce sa fac... dacă sa mai plec sau nu si asta doar din cauza fricii de carantină de la întoarcere pentru ca nu pot sa lipsesc de la muncă mai mult de 2 săptămâni.

| cineva666 explică (pentru cineva666):

De pe 22 august au bagat