| ArisaMia a întrebat:

de cateva luni bune am inceput sa imi fac singura acasa tigarile injectandule.

Pe net am gasit un nene care vine tutun la kg si am inceput sa cumpar de la el. Totul a fost ok. Dar ultima galeata nu chiar. am cumparat-o recent si mi-am facut aprox 100 de tigari din galeata. insa de aseara efectiv nu mai pot face una ok. Am schimbat si tuburile pentru ca am mai multe feluri dar efectiv tutunul se stinge singur intr-o sec. Si gustul e super dubios si miroase dubios. Stricat nu are cum sa fie. L-am tinut acoperit, in galetusa lui, ferit de orice factor care ar putea sa il strice. Totusi a fost super bun pana am ajuns mai adanc in galetusa si acum efectiv imi e imposibil sa fumez o tigara. Ori nu se aprinde, ori are un gust atat de nasol incat imi vine rau. any ideea? ce fel de tutun nu se mai aprinde mai mult de o mili secunda (adica cat tin bricheta pe tigara si trag). Si din nou, la suprafata era ok iar cutia sigilata si in regula...

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu mai cumpara la galetuse ci la pungi. Alea este mai putin probabil sa fie falsificate pentru ca este mai greu. Eu ii cumpar sotiei mele din Ungaria circa 2010 de Forinti 50 grame. Asta inseamna cam 31 lei plus transportul. Bine! Cand mergi acolo iei mai multe pungi si mai mergi cu unul sau doi prieteni si imparti transportul.

| darrio2007 a răspuns:

Ia-ti drect din magazin. In Inmedio. Nu mai lua toate porcariile de la oricine de pe net. Unii au fumat si balegar uscat.

| Sanziana88 a răspuns:

Https://tutunel.ro/produs/tutun-firicel-kent-la-galeata-de-1-kg/ uite de asta cumpar eu si e excelent, iti recomand 100%

| Antic2000 a răspuns:

Eu am cumparat Tutun firicel la Galeata si Punga de pe:
https://www.tutungaleata.ro/
sunt multumit, ajunge repede si e curat.