Întrebare recomandată | intrebarede100depuncte a întrebat:

De câteva zile în baie la cămin am observat niște viermișori negri, care arată ca niște lipitori în varianta subțire și scurtă. Am deschis aerisirea de la cadă și am observat că acolo unde sunt și țevile e de fapt... noroi. Adică este pământ ud și în el sunt și viermii. Și la scurgere la fel, e pământ. Și mă întrebam dacă m-ar putea ajuta cineva cu un sfat, cum să fac să scap de ei? Inițial m-am gândit la o farmacie veterinară, dar m-am uitat pe net și nu găsesc decât clinici și locuri care se ocupă strict de animale. Deci îmi puteți recomanda, vă rog, măcar o farmacie unde pot spune care e problema și să mă învețe ce să fac?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cumperi sodă caustică și pui acolo.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Dacă stai la cămin trebuie să anunți administrația căminului de problemă iar ei se vor ocupa de ea. Lasă-i pe cei mai experimentați în domeniu să se ocupe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sunshine123):

Cum stai cu auzu esti mai bine? happy mai ai tinitus?

| Sunshine123 a răspuns (pentru anonim_4396):

E ok. Il pot controla cât de cât.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sunshine123):

Ma bucur

| 1783929019 a răspuns:

Hei... Asa aveam si eu intr o casa in Anglia si nu am putut sa scap pana cand nu m-am mutat. Ele vin la umezeala, la apa. Spune i administratorului, poate el va rezolva.