| together4ever a întrebat:

De citeva zile PCul merge tot mai lent, paginile se incarca foartee greu. Am antivirus NOD32. Am scanat discul C, D si nu a gasit nici un virus. Stiti care ar putea fi problema, sau cum sa fac sa mearga mai repede... poate nu e bun antivirusul?

3 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Http://softurigratuite.wordpress.com/informatie-generala

Daca sfaturile acelea nu merg, atunci dezintaleaza NOD32, pentru ca daca ai un calculator slab, e posibil ca acel antivirus sa fie de vina.

| valy a răspuns:

Da sunt posibilitati.ca antivirusul sa iti blocheze viteza la comp...sau posibil ca windowsul sa se fi incarcat de registry si de alte prostii si sa aiba nevoie de o curatire.
Da-i un reinstal la windows.si daca tot iti merge greu.incearca alt antivirus.avast.avg.sunt o gramada de optiuni.
Multa bafta

| JahBless a răspuns:

Nod32 este antivirusul ce foloseste cele mai putine resurse.deci poti exclude ideea cu antivirusul.incearca o defragmentare sau scoate-ti un programel de curatat registre si erori si vezi dupa aia.mai exista posibilitatea ca dupa un timp hdd-ul sa se umple cu tot felul de executabile care se pornesc cand pc-ul intra in windows.mai exista posibilitatea sa fie hdd-ul prea incarcat.ai grija ca partitia c sa aiba spatiul necesar.tin sa mentionez ca spatiul minim e de ~300MB deci incearca sa ai cat mai putine chestii care-ti ruleaza si spatiul necesar pe partitie. Good luck