| FrunzaMihai2017 a întrebat:

Buna,de ieri tot am probleme cu sonorul de la laptop, nu de fapt nici nu mai merge. Faza e ca la setari imi apare ca boxa laptopului e conectata si cand pornesc o melodie si ma uit de la setari imi apare cum se ridica si scade niveul sonorului, dar eu nu aud nimic.As vrea sa imi explice cineva care e problema, sau cum pot repara sonorul. Daca e posibil sa imi spuneti pas cu pas sau daca stiti vreun video pe Youtube cu problema asta si cum o pot rezolva e si mai bine. Daca vreiti va spun si cum s-a dus sonoru, adica ce s-a auzit inainte sa ceteze.Multumesc.

1 răspuns:
| NoHero a răspuns:

Prima data, iti recomand sa testezi cu o alta pereche de boxe, sa vezi daca alea se aud sau nu, daca nu ai alte boxe, incearca cu castile de la telefon. Daca nici asa nu se aude, o alta cauza ar putea sa fie driverele audio, pe care le poti descarca de pe net, daca nu stii ce driver ai, foloseste Driver Genius, e un program care iti descarca driveru necesar. Daca nici asa nu merge, atunci problema e din placa audio