| serjinioserjinio a întrebat:

Deci am cumparat o sursa modcom logic de la emag si din greseala i-am taiat un fir molex galben(eu am 4 cabluri molex la sursa cate 2 intr-un cablu deci eu am taiat doar un fir de la primul cablu celelalte 2 sunt in regula)si daca as incerca sa il repar, sa il lipesc la loc dar nu l-as mai folosi (ca nu imi trebuie decat 1 molex la dwdr )s-ar intampla ceva(pierderi de curent, nu ar mai functiona ceva?). Multumesc dau fundita la cel mai bun raspuns! Am nevoie urgent!

4 răspunsuri:
| chetzu a răspuns:

Foloseste banda izolatoare si prinde bine capatul. De schimbat nu cred ca incape vorba.

| AliBal a răspuns:

Lipesti bine firele cu banda...de aia neagra este cel mai indikattonguewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te şi schimb-o sau încearcă să-l repari [lipeşţi]. Ar merge să-l foloseşti şi aşa dar, eu zic că rişti într-un fel. baftă!
Aştept fundiţawinking.

| serjinioserjinio explică:

Deci nu se intampla nimic daca il lipesc si nu il folosesc(pierderi de energie)?