| Marcela46 a întrebat:

Buna Dimineața!
Am 16 ani și vreau să cumpăr de la o doamna ceva și ea vrea sa ii pun bani in cont întreabă mea este daca la 16 ani mă lăsa să depun la Bt

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu pui nimanui bani in cont, ca ramai si fara bani si fara marfa cumparata.
Spuen-i sa-ti trimita cu plata ramburs, ca sa platesti la primirea pachetului.
Mii de oameni se pacalesc cu asemena chestii, de aceea te sfatuiesc sa nu pui bani in cont nimanui, pana nu vezi marfa in mana.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce vrei sa cumperi? Ramburs sau deloc, daca iei din Romania.

| xerxes1 a răspuns:

Plata ramburs cu verificare colet.
In cel mai rau caz platesti doar transportul in avans.