| Potti91 a întrebat:

Buna dimineata.Am avut windows 7 pe laptop si am instalat windows xp si mi-a ramas partitia de 100 mb. Daca mai instalez inca o data windows xp si sterg aceea partitie poate afecta cu ceva?

Răspuns Câştigător
| nemesis1000 a răspuns:

NU. Acea partitie reprezinta un buffer in win.7=100 mb.In win.Xp buffer=8 mb, win.8 - win 8.1 buffer=350 mb.Sterge-o cu incredere din bios. Reinstaleaza din nou windowsul.Parerea mea ca windows 7 home premium este mult mai bun dcat Xp-ul, in special pentru home-useri.Bafta.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

O stergi cand formatezi si redimensionezi discul.

| stlucian a răspuns:

Are dreptate nemesis1000 cu unele precizari:

http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows/end-support-help

Windows 7 ultimate e si mai bun :D
in link mai jos ai toate versiunile cu diferentele aferente.Printre altele cele mai importante:
Schimbarea limbii interfeţei
Bootare de pe harddisk virtual

http://www.go4it.ro/......7-5026472/

| nemesis1000 a răspuns:

Completare... windows 7 ultimate 32/64 nu este neaparat mai bun pentru home - user.Din, contra foloseste mult mai multe resurse, pentru un utilizator caznic.Foarte multi gresesc in a utiliaza ultimate, deoarece acesta foloseste resursele pc-ului sau al laptopului la maxim. Windows 7 ultimate este pentru programatori. Recomand home premium32/64.Bafta

| curiosu1095 a răspuns:

Http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows/end-support-help
nu are nimic. Mai bine revii la win 7, e mult mai bun