| Nadishome a întrebat:

Buna din nou! Dacă un politist iese la pensie la 40 de ani, el mai poate sa se angajeze dupa?

5 răspunsuri:
| Radandam a răspuns:

Niciun polițist nu poate ieși la aceea vârsta. Trebuie sa facă 25 de ani la locul de munca și după iese. Gândește o logic, nu poate fi polițist la 15 ani. Cam cel mai devreme un polițist poate ieși la 45 de ani. În medie ies undeva pe la 47-48 ani

| OrdinaryMan a răspuns:

De ce nu?

Si la 60 de ani te mai poti angaja cred.

| gigite a răspuns:

Continua activitatea intr-o firma de body-guarzi (paznici de septel), acum ca DERRECTOR -ad-tor -Patron pe fondul activitatii desfasurate ca politiot-o, dar cu o pensie cam babana.

| Vântulalb a răspuns:

Da. Dar nu tot in politie ci in civil.

| sierra1 a răspuns:

In privat, oricând!