| Anamaria101ey a întrebat:

Bună dragilor,ştie cineva nişte desântece :
Ps:Cum se potoloeşte vântul cu pământul,soarele din cer,focul din cuptor,oamenii prin pat, ca ei de neghezat aşa să se potoloească toată....Am nevoie de descântece de genul, mai ales de a despărţire

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asteapta sa ma opresc din râs. De obicei babele cred in asa ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Hai sa fim seriosi, ca prostii din astea doar pe la oamenii fara prea mult creier, poti gasi.
Daca functionau vreodata acele descantece, pe pamant erau numai fericiti, dar uite ca nu sunt decat prostii scornite de smecheri, ca sa va ia banii.

.

| Violleta2022 a răspuns:

Un proverb romanesc spune:
"Nu sapa groapa altuia, ca vei pici tu in ea".
Vezi sa nu-ti distrugi singura viata cu rautatea asta.

| KinderPingui a răspuns (pentru Violleta2022):

Deci descantcele sunt prostii dar tu crezi in karma rolling on the floor))) rolling on the floor
maaaaaxim! rolling on the floor)

| Violleta2022 a răspuns (pentru KinderPingui):

Ia de citeste ce inseamna karma, inainte sa razi ca prostul!

| KinderPingui a răspuns (pentru Violleta2022):

KÁRMA s. f. (În hinduism și religii orientale, jainism, budism) Forță impersonală care cântărește toate faptele în decursul vieții și care determină, în ciclul de transmigrare a sufletelor, calitatea vieții următoare. – Din engl., fr. karma.

rolling on the floor) rolling on the floor
vai si amar cu tinee! happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru KinderPingui):

Incapabil sa intelegi sensul cuvantului folosit?
Move on, ca nu te retine nimeni aici!
Se pare ca esti un user vechi cu bube-n cap, care ori ai fost blocat de admin, ori ti-ai facut alt cont nou, de rusine.

| KinderPingui a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu inteleg dar tu nu cred ca laughing)

| Lukasssz a răspuns:

Descantecele nu au niciun efect!

| Mirel4412 a răspuns:

Daca chiar aveau efect toate vrajile astea le foloseau si acum toti oamenii. Uite-te in trecut cate chestii dubioase faceau oamenii, si vezi daca le mai practica acum. Oare de ce?

| Anamaria101ey explică (pentru Mirel4412):

Și fantomele de ce există?

| Mirel4412 a răspuns (pentru Anamaria101ey):

Daca pornesti de la premisa ca exista fantome pur si simplu ca asa crezi tu nu am cum sa te ajut, asa pot sa iti spun si eu ca exista Big Foot si de aia ma duc la vrajitoare

Răspuns utilizator avertizat
| KinderPingui a răspuns:

Nu te juca cu lucuri pe care nu le intelgi happy

| Anamaria101ey explică (pentru KinderPingui):

Dacă nu mi ești de folos numai comenta