Întrebare recomandată | pinkyypromise a întrebat:

Elevii au 50% reducere la tren si in timpul vacantei de vara?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da!

" Elevii din învăţământul obligatoriu, profesional – inclusiv postliceal, liceal acreditat/ autorizat, beneficiază de 50% REDUCERE la transportul feroviar intern, la toate categoriile de trenuri (Regio și InterRegio), clasa a 2-a, pe tot parcursul anului calendaristic."
http://www.cfrcalatori.ro/reduceri-pentru-elevi-si-studenti/

2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Desigur, tot elev esti si in vacanta.

| Baeatul a răspuns:

Da si in timpul vacantei de vara dar elevul trebuie sa mearga la Scoala ca sa fie inregistrat la o scoala anume si Da poate sa mearga cu trenul si in timpul vacantei practic de aceia si este acel Discount pentru Elevi in vacanta de Vara sa poata merge in vacanta