| Rienmedire a întrebat:

Buna! Este mai privilegiata o persoana cu 12 clase fata de una cu 10 in angajarea ei la o firma?

Răspuns Câştigător
| NykusorBl3nd a răspuns:

Daca depui un CV, in mod normal acest aspect va afecta sansele tale de a intra in firma respectiva, dar daca cel cu 12 clase n-a mai lucrat nicaieri. Degeaba ai 12 clase daca cel cu 10 clase si mai multa experienta depunde CV, conteaza mult si ce experiente anterioare.
Au venit la angajare oameni cu facultate si zici ca erau pe alta planeta, invatati totul pe toceala dar pierdeti notiunea de comunicare si lucru in echipa.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, numa să facă cea cu 10 clase o impresie mult mai bună ar avea o șansă

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ala cu 12 clase are bacul are si avantaje, daca nu sunt in aceeasi oala.

| Anonimulantisocial17 a răspuns (pentru suntserios):

Nu toti au bacul majoritatea care au luat bacul au facut si facultate cei cu 12 clase mojoritatea nu au bacul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de post. La serviciul curățenie e preferată cea cu 10.

| Frank51 a răspuns:

Dacă ambii sunt absolvenți recent da, dacă cel cu 10 clase are experiență în acel domeniu și cel cu 12 nu, va avea prioritate cel cu 10. Pur și simplu depinde de condițiile și modul de angajare.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, cu 12 clase te poti angaja in IT, cu 10 salarizarea va fi NASPA

| tonyc7 a răspuns:

Cam da. E mai privilegiata cea cu 10 clase doar in cazul in care se cunoaste cu angajatorul ori place fizic acestuia in cazul in care e femeie.

| anonimg a răspuns (pentru tonyc7):

Dacă angajatorul este gay, chiar și Barbie ar avea de pierdut. happy

| AndrElle a răspuns:

Desigur.