| Tavix_Tavix_1993 a întrebat:

este permis ca in cazul calatoriei cu avionul, in bagajul de mana sa am o cana? Am auzit pareri impartite legate de acest lucru si as vrea sa fiu sigur inainte sa o fac. Mersiwinking!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu are nici o treaba. Dar ce ai face cu o cana in bagajul de mana?

| Tavix_Tavix_1993 explică (pentru darrio2007):

E un suvenir - o cana speciala, si nu as vrea sa raman fara ea happy am auzit foarte multe pareri, unele cum ca e permis, unele cum ca nu e ca cica e considerata arma alba (cu toate ca nu inteleg de ce, doar n-am s-o sparg sa injughii oameni cu cioburile laughing )

| darrio2007 a răspuns (pentru Tavix_Tavix_1993):

Bagaj de cala nu ai? O poti pune acolo.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a fi sigur citeste regulile privind bagajele ale companiei aviatice cu care o sa zbori, le gasesti pe site-ul oficial al companiei.

| suntserios a răspuns (pentru Ioandelasal):

Degeaba le citeste... asta tin de regulile aeroportului ca filtrul de securitate nu are treaba cu compania aeriana

| Ioandelasal a răspuns (pentru suntserios):

Si asta este adevarat dar in reguli se spune ce este interzis sa duca in bagaul de mana sau de cala. Si chiar nu vad de ce ar fi interzisa o cana din ceramica.

| Tavix_Tavix_1993 explică (pentru suntserios):

Majoritatea persoanelor cu care am discutat pe subiectul asta, au zis ca e permis si ca nu are nimeni nicio treaba happy deci cred c-am sa risc

| Tavix_Tavix_1993 explică (pentru Ioandelasal):

Tragand linie, cred ca nu ar trebui sa-mi fac griji happy nu-i asa?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Tavix_Tavix_1993):

Eu asa cred.

| alessia5158 a răspuns:

Pune-o linistit/a!

| mihai69 a răspuns:

Având în vedere că poți urca și cu sticle de whisky luate din duty-free, nu văd absolut nicio problemă în a avea o cană în bagajul de cabină. Măcar ai cu cea bea „licoarea". rolling on the floor