| Sweet_1111 a întrebat:

Buna!

Eu am de citit 3 carti pe vacanta, am fost lenesa si pana acum am citit doar una.Mai am 2.Singur pe lume si Aventurile lui Hackalbery Finn.

Dar, daca da Dumnezeu sa le pot termina pana incepe scoala, vreau sa citesc inca cateva carti a lui Jules Verne.Si am un site cu cartile lui, si as vrea sa citesc, toate sau cateva dintre ele.

http://www.buybooks.ro/jules-verne.cgi

Am 2 carti, pe care am reusit cu greu sa le iau.
Dar celelalte?

Am scris pe google si am cautat o jumatate de ora. Poate stiti voi!

Ocolul Pamantului in 80 de zile...etc...

De unde as putea sa le iau?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

E doar o sugestie, nu stiu sigur.Ai incercat pe site-ul Scribd.com? Cauta-le si daca le vei gasi trebuie sa-ti faci cont, dar nu vei primi niciun mail de genul spam.Doar unul pentru inregistrare.Sau ai putea sa le cumperi de pe okazii.ro.Eu cumpar frecvent carti de acolo

3 răspunsuri:
| Meeeeee a răspuns:

Daca nu ai citit alea 2 cand crezi ca mai apci sa citesti si jules verne? thinking

| alexa_6484 a răspuns:

Pai eu Ocolul Pamantului in 80 de zile l-am luat de la aia cu ziare si reviste big grin
intreaba acolo

| monyka_1393 a răspuns:

Pai is frumoase si Ocolul pam in 80 de zile si si Singur pe lume(da vezi ca aia e de Hector Malot nu de Jules Verne)dec vrei sa stii mai multe despre ele intra pe adresa mea de mess(mony_9603@yahoo.com) si iti pot trimite prin mail rezumatul la amandoua pana sa inceapa scoala.