| padalekilover a întrebat:

eu am frica mare de tigani, pe toate strazile din oras sunt pline de acestia. Ce as putea sa le zic cand se iau de mine sau ce sa fac ca sa nu se mai agate de mine? Cea mai mare funda pentru a scapa de cea mai mare temere a mea!

17 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Incearca sa nu mergi singura, mereu sa fii cu cativa prieteni.Sunt mai tacuti.
Alta solutie...te rogi la nea Hitler sa rezolve problema. A fost nesimtit si nu si-a terminat treaba.

| Magnifico a răspuns:

laughingDe ce sa te temi de ei? Tot oameni sunt, dar ma rog, au stilul ala al lor care ne enerveaza plus smecheriile si vrajelile lor dar daca nu le zici ceva nu iti zic nici ei nimic. Daca se iau de tine o fac pentru ca le dai motive.Cel mai simplu e sa ii iei si tu cu vrajealasmug.De exemplu eu sunt in clasa a 9a,navetist si in gara sunt cu zecile astia. Daca vin si imi cer bani le zic frumos "Nu am ma, incearca mai incolo, mie imi da 2 lei tata la scoala ce sa iti dau ca nu am nimic?"smug si chiar merge.Nu cred ca trebuie sa iti fie frica de ei dar fiecare cu fricile lui! Baftawinking

| AlinaaAli a răspuns (pentru Magnifico):

Nu e adevarat! chiar daca nu le zici nimic, se baga ei in seama! stiu eu cum e oh go on am si eu o frica groaznica de tigani, de cand s-a luat unu de mine, pentru simplu fapt ca aveam o pereche de pantaloni scurti si a vazut si el un picior gol! a inceput sa urle si bineinteles ca nu l-am luat in seama, si cica "ma cred mare" ca nu vb cu el, a avut noroc ca era seara si era pustiu! de atunci, seara, cand vad cate un tigan, iau pozitia ghiocel si maresc pasul laughing! nu ai ce sa le faci, asa le e natia!

| Magnifico a răspuns (pentru AlinaaAli):

Cu tiganii trebuie sa fii destept! Chiar daca se iau de tine tu trebuie sa fii mai istet ca el! Cum am zis, daca il iei cu vrajeala nu cred ca iese rau! Intr-adevar trebuie sa te feresti de ei dar asta nu inseamna ca e musai sa te temi!

| AlinaaAli a răspuns (pentru Magnifico):

Stiu sad
dar degeaba oh go on ma sperie foarte tare mai ales seara cand sunt singura si vad cate 2-3 la coltul strazii si nu mai e nimeni pe langa!
Plus ca nici nu ii suport, ca nu sunt genul care sa pot sa vb frumos cu cineva care ma enerveaza si daca deschid gura, ma tem ca o sa fie mai rau, ca poate ma scap cu ceva sfinti si nu as vrea big grin
In fine oh go on cum a zis si AndreiGabi, ne rugam la Hitler laughing, putea totusi sa mai stea sa isi termine treaba, apoi treaba lui!

| Magnifico a răspuns (pentru AlinaaAli):

Niciodata eu nu am fost singur cand m-am intalnit cu unul dintre astia, mereu umblu in grup(suntem 3) si niciodata nu s-a luat nimeni de noi.De aia e bine sa nu fii singur cand te intalnesti cu ei.Si daca sunt multi trebuie sa ii ocolesti (acum cateva luni, iesisem de la ore si am ajuns in gara iar din cate am inteles mai apoi avusese loc o inmormantare la un om mai important pentru romi, gara era plina de tigani (dar nu tigani obisnuti ci caldarari! Fuste si toate cele specifice lor).A fost prima oara cand i-am evitat cu baietii.Erau cred 200 sute si au urcat cu noi in tren.Am stat in alt vagon si nu am avut nicio problema!). Sper sa nu am niciodata conflict cu astia, ca stiu ce pot si chiar nu vreau sa ma pun la mintea lor ca si eu as putea aduce baieti si ar iesi urat...cred ca mai mult pentru noi, dar nu pe moment ci dupa cateva saptamanilaughing.

| AlinaaAli a răspuns (pentru Magnifico):

Nu inteleg de ce nu se duc odata in India! thinking
Chiar sunt prea multi deja si nu e de bine!
Ar trebui sa fie castrati la nastere, fiecare, ca sa nu se mai raspandeasca!

| davidtm a răspuns:

Si eu sunt tigan,dar nu`s ca boratii aia, is doar niste cacati, ia un briceag la tine sau ceva cu care sa-i speri.

| ReadAllAboutMe a răspuns:

Evita-i.Asta e cel mai bine sa faci.Nu te lua si tu de ei ca poti pati ceva asa ca cel mai bine e sa eviti big grin

| hellchild a răspuns:

Pur si simplu impuneti/doresteti, si nu te mai gandii ca iti vor face rau, daca tu gandesti asta, asta se va intampla, si viceversa.Crede ma ca merge, cu orice alt ceva nu doar tigani.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru hellchild):

Tu ai citit o carte asa-i?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic. Absolut nimic. Trebuie doar să te fereşti şi să nu le răspunzi. Ăştia aşa sunt, nu pot fi calmaţi decât cu aruncătorul de flăcări.

| poateEU a răspuns:

Ia-ti spray paralizant, un pistol calibru 7-8(ia-ti si port arma) si eventual niste prezervative(pentru. orce eventualitate)

| andreiflavius a răspuns:

Foarte simplu riposteaza cum fac eu, iti voi da un exemplu odata sau laut 3 de mine fara sa le fac nimic mergeam pe strada facand box de performanta am ripostat, au fugit dupa 2 ore se aduna creca 15 insi.Am iesit afara nu mi-a fost frica mai era si un tovaras cu mine ne-am luat cu toti la bataie care pe care.Bineinteles am ajuns la spital eram taiat, dar iti zic nu te mint cand au vazut indivizii aia ca dadeam bine cu pumnu au mai ramas doar 4 care au dat cu brisca in rest toti lesinati.In concluzie nu trebuie sa iti fie frica daca faci un sport.

| TronicX a răspuns:

Cand se iau de tine,poti sa il chemi pe prietenul tau(daca ai) sau altcineva cu atitudine si o sa se rezolve totul chiar daca sunt multi,tiganii sunt fricosi, si eu sunt la fel, dar intotdeauna cand se iau de mine il aduc pe varamio mai mare sau un prieten... sper ca ti-am fost de ajutor

| TronicX a răspuns:

Cand se iau de tine,poti sa il chemi pe prietenul tau(daca ai) sau altcineva cu atitudine si o sa se rezolve totul chiar daca sunt multi,tiganii sunt fricosi, si eu sunt la fel, dar intotdeauna cand se iau de mine il aduc pe varamio mai mare sau un prieten... sper ca ti-am fost de ajutor!