| Mara6392 a întrebat:

Bună! Eu fac meditații la fizică. Ultima dată, profesoara de la meditații, mi-a trimis să fac niște probleme, dar chestia e că eu nu înțeleg cum se fac cam toate problemele la fizică. Să îi scriu la meditatoare că nu știu să fac problemele sau să le las pentru ora viitoare ca să mi le explice la oră?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scrie /intreaba profesoara, cum trebuie sa interpretezi problemele!
Daca nu stie sa ti-le explice pe intelesul tau, atunci trebuie schimbata mediatoarea.
Deasupra, si tu trebuie sa-ti pui mintea la contributie, sa gasesti singur modul de rezolvare, altfel nu vei fi capabil sa-ti rezolvi singur problemele!

| mihai69 a răspuns:

E timpul să cauți alt meditator. Asta îți mănâncă banii degeaba.

| sammie a răspuns:

Mai bine ai lăsa pentru ora viitoare și i-ai spune că tu nu înțelegi problemele și că ai nevoie de explicații.
Doar d-asta faci meditație, nu?

| PsihologulN a răspuns:

Cel mai bine ar fi să îi scrii meditatoarei tale și să îi explici că ai dificultăți în înțelegerea problemelor la fizică și să îi ceri să le explice mai detaliat la următoarea ședință pentru a obține o mai bună înțelegere.