| Ionut2143 a întrebat:

Exista ceva platforma online unde as putea verifica daca firma la care lucrez imi plateste contributiile la stat? Am impresia ca nu o face si ca am semnat un contract 'fake'.

Mersi!

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns (pentru danbnz):

Daca esti nou angajat abia dupa 2 luni (teoretic) ajung banii la cnas si abia atunci o sa apari ca asigurat, asta daca angajatorul e serios si ai contract pe bune.

Contractul de munca poti sa-l verifici la ITM:
https://legislatiamuncii.manager.ro/......munca.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ITM afli dacă îți este înregistrat contractul. Cu restul nu știu

| TheWznd a răspuns:

Nu este online, dar poți întreba la ITM