| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Exista vreo metoda de raportare sau, nu stiu, cumva sa reusesc sa-i determin pe cei de la google sa-mi stearga un link din rezultate referitoare la o postare de-a mea mai veche(pagina rezultata dupa o cautare a catorva termeni referitori la postarea mea)?
Va rog cine stie sa-mi explice cum as putea proceda va rog chiar trebuie sa inlatur cumva pagina aia rezultanta e ceva serios.
Multumesc si funda cine-si pierde timpu`otara cu mine big grin

1 răspuns:
| Rested a răspuns:

Depinde...daca site-ul, forumul nu iti apartine nu cred ca poti, poate doar daca in prealabil vorbesti cu adminu sa-ti stearga postarea si abia dupa aceea cu cei de la google.

http://www.google.ro/intl/ro_TOT/remove.html

,,Google priveste calitatea rezultatelor cautarii sale ca o prioritate extrem de importanta. De aceea, Google opreste indexarea paginilor sitului tau numai la cererea webmasterului ce este responsabil pentru acele pagini. Aceasta politica este necesara pentru a ne asigura ca paginile nu sunt sterse in mod incorect din indexul nostru.''