| Nico_Nicoleta_1999_u9TF a întrebat:

Și voi ați fost întrebați atunci când ați fost să va înscrieți la liceu ce limbi străine ați făcut? Faza e că eu am zis engleza și franceza, iar pe dosar a scris franceza fara sa mai apuc sa zic ceva, dar pe fata dinnainte a întrebat-o care a fost prima. Va întreb asta deoarece am vorbit cu o fostă colegă și a zis că pe ea nu a întrebat-o așa ceva.

3 răspunsuri:
| LovelyWolf a răspuns:

Nu ai specificat unde este colega ta (profesionala/liceu)
de obicei engleza este baza deci e prima si a doua e germana/italiana/franceza ori nu tea auzit ori a trecut mai tarziu