| moromoro02 a întrebat:

Buna!

Imi poate cineva explica, care sunt costurile la Cargurs pentru expedierea unui colet cu ramburs?
Si atunci cand fac comanda, ce pun la "Valoare declarata" si ce pun la "Ramburs numerar"?

Multumesc!

5 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Când te duci la ei la sediu cu pachetul în braţe, ţi-l cântăreşte şi vezi atunci cât te costă în total.
la valoare declarată, scrii cam câţi bani face pachetul tău, adică dacă ai în pachet un iphone 7 la valoare declarată pui 2000 de ron iar la ramburs numeral pui cât trebuie să primească curierul de la cel căruia îi trimiţi pachetul, desigur că banii pe care îi primeşte curierul de la destinatar, îi primeşti tu în decurs de câteva zile.
dar cu siguranţă orice detaliu ţi-l vor preciza cei de la sediul lor.

| Itanul a răspuns (pentru NAT0):

Numeral, numerar...

| NAT0 a răspuns (pentru Itanul):

Da, am greşit. Scuză-mă.

| moromoro02 explică (pentru NAT0):

Multumesc pentru raspuns, ideea era sa nu merg la sediu, ci sa vina curierul dupa pachet, iar ca sa se intample asta, eu trebuie de acasa sa completez "comanda" cu toate datele astea. Eu nu intelegeam diferenta dintre valoare declarata si ramburs numerar. Dar ma gandesc ca la ramburs numerar e valoarea declara plus transportul?

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Din cate stiu este pana in 15 lei transportul
la valoarea declarata pui ramburs deoarece platesti comanda si transportul cand vine pachetul acasa