| Alessya90 a întrebat:

Imi puteti spune ce sa fac? Am un telefon din care vreau sa-mi scot cartela de Orange si sa o bag in alt telefon care are o cartela de cosmote. Daca o bag in celalalt telefon, nu imi apar contactele mele si mesajele mele ci cele ale celuilalt telefon. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| PopAdrian a răspuns:

Daca ai copiat contactele pe sim, cand bagi in celalalt telefon ar trebui sa le regasesti si pe ale tale. Daca nu, tot in setari poti pune de unde sa se citeasca contactele (telefon, sim, telefon si sim). Cand primesti mesaj, mesajul vine la telefonul in care ai cartela.

6 răspunsuri:
| MrEvil89 a răspuns:

Inainte sa scoti cartela din primul tel da o copiere a contactelor din memoria tel pe cartela SIM.mesajele se pot transfera doar daca cele 2 tel sunt Nokia.

| PopAdrian a răspuns:

Copiezi contactele pe cartela si incerci din nou.

| Alessya90 explică (pentru PopAdrian):

Si cum fac asta?

| PopAdrian a răspuns (pentru Alessya90):

Undeva in setari trebuie sa aiba asa ceva. Setari contacte, sincronizare contacte, cauta ceva de genu'

| Alessya90 explică (pentru PopAdrian):

Bun. Si daca l-am copiat in sim, in caz ca primesc mesaj imi va aparea chiar daca cartela este in alt telefon?

| PopAdrian a răspuns (pentru Alessya90):

Daca ai copiat contactele pe sim, cand bagi in celalalt telefon ar trebui sa le regasesti si pe ale tale. Daca nu, tot in setari poti pune de unde sa se citeasca contactele (telefon, sim, telefon si sim). Cand primesti mesaj, mesajul vine la telefonul in care ai cartela.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Simplu; le stergi. Oricum iti vor apare numai numerele Orange care sunt in memoria cartelei tale