| bricubricu a întrebat:

Buna imi puteti spune si mie daca pe 1 decembrie 2013 circula autobuzele si trenurile.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Peste un an de zile se pot modifica multe, dar ele vor merge cu programul de curse actualizat la acea vreme.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Ai zis 2013ĂDA! Circulă, transportul de persoane şi transportul CFR sun unităţi conşiderate cu (foc continu):Crăciun fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal. Au program special, dar circulă.

| Alexandru98 a răspuns:

Poate 1 decembrie 2012
În perioada Sărbătorilor de iarnă, transportul public de suprafaţă, gestionat de Regia Autonomă de Transport Bucureşti, va funcţiona astfel:
- în zilele de 25, 26, 29, 30, 31 decembrie 2012, respectiv 1, 2, 5 şi 6 ianuarie 2013, mijloacele de transport vor circula după un program corespunzător unei zile de duminică;
- în zilele de 24, 27, 28 decembrie 2012, respectiv 3 şi 4 ianuarie 2013 se menţine în exploatare parcul corespunzător unei zile de lucru.
În noaptea de Revelion (31 decembrie 2012/01 ianuarie 2013), vor funcţiona cele 24 linii de noapte (http://www.ratb.ro/v_noapte.php), precum şi liniile de tramvai 1 şi 41.
Tramvaiele liniei 41 vor circula la intervale de 15 minute, iar cele ale liniei 1 la 20 minute. De asemenea, pe durata întregii nopţi, autobuzele liniilor de noapte se vor succeda la intervale de 40 minute.