| yoyo_2588 a întrebat:

Îmi recomandați si mie niste tratamente pentru indesirea parului? As vrea sa îmi raspunda persoanele care au încercat tratamentele respective si chiar au dat rezultate. Am citit pe net cum ca pudră de cedru ar da rezultate. Va rog sa ma ajutati, chiar am nevoie de un tratament care sa ma ajute. Nu îmi recomandați de la vichy deoarece, momentan, nu am bani pentru produsele lor. Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, cel mai bun tratament e tot peruca.

| NLS a răspuns:

Eu am folosit tincturi cu plante specifice.

de la Cosmetic Plant - Lotiune tonifianta contra caderii parului cu ardei iute si alte plante (urzica, rozmarin, coada calului, frunze de nuc, mesteacan, radacina de brusture)
Sau de la Farmanat Poieni, tinctura cu brusture, urzica, mesteacan, scaiete, ardei iute, musetel, iarba mare, nuc.

Si un ser de la Gerovital > Tratament Expert Kit regenerare par fiole

| Elena9328 a răspuns:

Ulei de ricin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Uleiul de ricin, il găsesti la farmacie si este ieftin.

| sweetys a răspuns:

Eu am incercat cu ulei de ricin, de masline si galbenus de ou ( galbenusul se spala cam greu). Si a mers. Mai era una cu aloe, dar nu am reusit sa o fac fiindca nu am gasit. Si mi.a mai zis cineva ca se spala sau isi face un fel de pasta sau ca isi baga in balsamul de par cafea. Si sta cu ea cam 15 -20 de minute. Cica stimuleaza parul. Mai cauta pe net masti naturiste, nu dau rezultate imediate, dar in doua- trei luni se va vedea diferenta.

| scrigroup a răspuns:

Eu spun prima data sa intelegi ce inseamna:
Alopecia (caderea parului) si care sunt cauzele caderii parului
http://www.mediculmeu.com/......arului.php

apoi tratametele:
http://www.esanatos.com/......a84574.php
http://www.esanatos.com/......i24623.php

Se pot folosi urmatoarele plante medicinale: brustur, busuioc, cimbru, cimisir, coltunasi, eucalipt, galbenele, jojoba, lamaie, lavanda, maslin, mesteacan, migdale, nuca, porumb, ricin, rozmarin, salvie, usturoi.

Modul de folosire al plantelor medicinale:
http://www.scrigroup.com/......t43974.php

| Gabipn2017 a răspuns:

In general uleiurile, gălbenușul de ou, lăsate cateva ore sau chiar peste noapte...si aplicate odată la doua spalari. Mierea se lipeste de par si se usucă, nu vad de ce ar ajuta. Picături de vitamina A (e 5 lei sticla la farmacie), sau propolis picături

| Amaris111 a răspuns:

Buna! Aceeasi problema o am si eu, am inceput sa ma dau pe par cu un amestec de ulei de ricin, ulei de argan si ulei de masline. Il aplic doar la radacini si il las cateva ore bune sau peste noapte. Aceasta procedura o fac de doua ori pe saptamana, iar rezultatele chiar se vad, eu am deja doua luni de cand o fac. Parul mi-a crescut mult si este mai des. Poti sa iti faci o masca si din doua galbenusuri, ulei de ricin, ulei de masline si miere si sa o aplici pe tot parul, las-o 2 ore apoi spala parul bine. Eu le aplic pe amandoua si sunt foarte multumita de rezultate, iti recomand cu incredere.

| Andreistefan000 a răspuns:

Incearca uleiurile si tratamentele de la avon mai ales sprayurile alea cu uleiuri