| naoko a întrebat:

Imi spuneti si mie:
-cum sa fac o tabla ouija mod mai simplu si cu ce pot sa o fac si chestia aiape care pui degetul cu ce pot sa o inlocuiesc?
-cum chem spirite ziceti-mi ce trebuie sa rotesc ce ritual si cum trebuie
-si e in regula daca fac asta cu inca 3 prieteni sau singur?
FUNDA cel care ma ajutaaaaaaaaaaa!

3 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

laughing prima oara trebuie` sa te duci la baie sa faci gargara cu apa (din toaleta) apoi poti sa chemi pe cine vrei tu happy

| BestStudio a răspuns:

E simplu ca bunaziua o tabla ouija o cumperi ca nu poti sa o faci in casa apoi cu chestia aia care pui degetul o inlocuiesti cu ceva din lemn triunchiular apoi faza cu prieteni exista cateva reguli: -nu faci invocari singur
-nu iei mana de pe colturile tablei.
-spui adio si astepti sa spuna si spiritul alfel il poti chema in casa ta.
-nu spune niciodata :
-''Va/te conjung demonilor sa-mi raspundeti".
Modul in care se face e simplu dar ai niste lucruri de respecta si acelea sunt:
-lumanari(nu in pereche)
-sare(pentru protectie)
-sacrificiu(in caz ca spiritul invocat e furios)
-1-2-3... persoane(prima regula)
potiune speciala(liliac, soparla, sange, craniu de bou etc.)
Se face astfel:
-Puneti degetel pe coltul tablet toti odata doua degete il intrebati ce doriti el va raspunde probabil da nu sau nu stiu apoi daca treaba se complica si spiritul e nervos faceti un cerc cu sare si asteptati pana la 12 dupamiaza(din pacate).
ATENTIE NU LUATI MAINILE DE PE TABLA. FACETI TOTUL LA MIEZUL NOPTI>NU SUNT VINOVAT DE AVARIERILE VOASTRE>

| andreipictor a răspuns (pentru eandopuncttk):

Daca el vrea sa faca treaba asta cu plansa ouija la-l in pace, daca ai chef de glume fa cu altcineva el are nevoie de un raspuns serios nu de un idiot ca tine cu glume de taran