| Etro a întrebat:

În clasa cu mine la filologie am un coleg de la Scoala gimnaziala nr 3 Suceava. Nu înțeleg cum a ajuns la liceul Dragoș Vodă din Câmpulung Moldovenesc. Este o metodă să dau de el/ea?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

De ajuns a ajuns în urma repartizării computerizate! Ori a completat greșit fișa de admitere, ori a fost sfătuit să o facă! Unii greșesc intenționat ca să poată să se transfere apoi la liceul la care vor. Au medii de admitere mici care nu le permit să intre la un anumit liceu. Completează greșit fișa, sunt repartizați la distanță mare de casă apoi fac cerere de transfer pentru apropiere de domiciliu! Așa ajung unele loaze, beizadele la licee bune din Suceava!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Școala Gimnazială Nr. 3 din Suceava e școală "dă fite " plină de pile și beizadele. Pot să pariez că se va transfera imediat la CN Petru Rareș!