| yoyo_2588 a întrebat:

În curând voi călători cu avionul si mi-am luat ca bagaj de mana un troller ( ce se încadrează in dimensiunile impuse de cei de la Ryanair) si un rucsac din piele cu înălțimea de 35 cm. Pe site ul lor scrie ca al doilea bagaj de mana trebuie sa aibă 35x20x20 cm, din care 35 ar trebui sa fie înălțimea, dar, cand mi-am facut check in ul online, pe boarding pass era o ilustrație care arata ca 35 ar însemna lățimea. Pana la urma care e adevarul? Si daca ghizodanul meu e facut dintr-o piele moale, usor maleabilă si il pot plia ca sa poată masura 20 cm înălțime, cum arata in ilustrația de pe boarding pass, credeti ca cei de la aeroport ma vor lasa sa trec fara niciun fel de obiectie? Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| francut a răspuns:

Vrei sa-i fentezi cu doua bagaje de mana ca sa nu platesti? Ai grija, sa nu ai surprize neplacute la imbarcare.

| yoyo_2588 explică (pentru francut):

Ia uita-te mai bine pe site ul celor de la ryan air, ai voie cu doua bagaje de manaaaa!

| Rux2000 a răspuns:

N-are nimic fată Dacă-l pui invers iasă 35 la înălțime? Știu ca este veche întrebarea