| Juny0 a întrebat:

Buna,
in urma cu 2 zile am gasit un stick in fata curti mele.(Presupun ca cineva la pierdut)
Am luat stickul si l-am pus pe calculator. I-am dat scan cu NOD32 si nu avea virusi.Stickul este plin cu musica.(MANELE sad)
Cand am vrut sa sterg toate melodii imi aparea ca stickul este blocat.
Problema este ca acel stick nu are nici un butot de blocare.Am folosit tot felul de programe pentru stergerea fisierelor.(Unlocher, etc.)

Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

Formatare!
Dai click dreapta pe stick in my computer dupa ce l-ai bagat si dai Formathappy
Daca asta nu merge poti sa il tii amintirehappy

| Meil a răspuns:

Poate are activat write-protect si din cauza asta nu te lasa sa stergi sau sa pui nimic...thinking

| NoSwear a răspuns:

De ce l-ai luat?! Sigur cineva l-a pierdut. Trebuia sa il lasi acolo. De unde stii ca nu are virusi? Iti poate face calculatorul prafwinking ( si televizorul.)

| Juny0 explică:

@M: Parca ai fi maicamea laughing.
1.Sigur la pierdut.Si daca nu il luam eu oricum il lua altcineva laughing.
2.Cu virusi ai dreptate dar ma risc.

@Ady00pk:
1.Iti multumesc pentru ideea cu formatarea dar...se para ca nu a mers.
Uite ce mesaj imi apare: The Disk is write protected.

| Flavia_8755 a răspuns:

Uite un sfat : BIne, bravo ca la`i gaist... dar stii cineva l-a pierdut si poate se intreaba de el... daca chiar vrei sa-l ajuti poti pune la statsus :,, Am gait un stik pierdut in fata casei mele. al cui este happy?,, Poti face o fapta buna!