| noname2021 a întrebat:

Buna,intrebarea e pentru cei din Timisoara.Toate blocurile sunt infestate de gandaci de bucatarie?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Hai să zicem că cumperi într-o zonă cu gândaci.
Dacă dta vei face dezinsecție la tine în apartament, mor toți gândacii, iar urmele de produs insecticid îi vor reține să intre la tine în apartament, căci ei sunt animale inteligente, de aceea rezistă de zeci de milioane de ani, de când au apărut pe pământ.
Ambele apartamente sunt în zona Elisabetin, la capătul străzii Banatului.
Dar mai am prieteni cu apartamente în zona Stadion, în Calea Lipovei, și nici ei nu au gândaci, și nici în zona Abator.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred ca au structuri prost intretinute aia. Mai bine stai in Brasov

| noname2021 explică (pentru mgtow):

Sunt deja in Timisoara de anul trecut.

| sadrian46 a răspuns (pentru noname2021):

Mă bucur pentru tine. Este un oraș în care se poate locui.
Eu am locuit acolo în perioada facultății, 1963-1969.
Banatu-i fruncea și Mehala, capitala!
Am scris și o nuvelă în care o parte o petrec în Timișoara, o parte în Arad, orașul copilăriei mele, 1953-1963.
Te invit să o citești, e amuzantă.
Când vin în Timișoara să îmi vizitez sora și foștii colegi de facultate, îți dau un beep, să cunoști un câine vagabond din Secolul trecut.
Sunt un câine vagabond,
Printre dame și apași,
La un loc cu cei pungași,
Sunt un câine, câine vagabond.
Nuvela este
Hoinar prin lume cu Marika, pe siturile mele literare.
http://bit.ly/2MZ1aZ4
http://bit.ly/2xK1SUi
Poeziile Hai și Buna ți se dedică.
Iar pentru colegul tău de cameră, if any, poezia Cățelul casei.
Iar dacă te muți în noul apartament, îți urez Gândac ușor!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu chiar toate. Am soră și nepoată care locuiesc acolo la bloc și nu au gândaci.
Poate un păduche mic, acolo, dar cine nu are.
Și mai au și trei căței.

| noname2021 explică (pentru sadrian46):

Caut sa ma mut si e greu cu zonele ca vad gandaci mai mereu.In ce zona sta? Daca nu te deranjeaza ca intreb.

| sadrian46 a răspuns (pentru noname2021):

Hai să zicem că cumperi într-o zonă cu gândaci.
Dacă dta vei face dezinsecție la tine în apartament, mor toți gândacii, iar urmele de produs insecticid îi vor reține să intre la tine în apartament, căci ei sunt animale inteligente, de aceea rezistă de zeci de milioane de ani, de când au apărut pe pământ.
Ambele apartamente sunt în zona Elisabetin, la capătul străzii Banatului.
Dar mai am prieteni cu apartamente în zona Stadion, în Calea Lipovei, și nici ei nu au gândaci, și nici în zona Abator.

| noname2021 explică:

Multumesc!

| noname2021 explică:

Mersi laughing