| nobody5568hf a întrebat:

La anul' poate voi pleca in vacanta in Franta, si tot la anul' voi face buletinu', mai am nevoie de pasaport?
Si mai am o intrebare, fratele meu ii mai mic, ce trebuie sa facem? Trebuie sa il treaca mama sau tata pe pasaportul lor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vei avea buletin nu va fi nevoie sa faci pasaport. In Franta poti calatori doar in baza actului de identitate. Fratiorului tau mai mic insa va trebui sa i se faca pasaport in lipsa buletinului.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Daca ai CI nu mai ai nevoie de pasaport.
2.Pentru fratele mai mic va trebui pasaport, nu se mai trec copiii pe pasaportul parintilor. Numai bine!