| Teo a întrebat:

La avion in bagajul de mana am voie sa imi iau un parfum de 50 de ml?

10 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Salut! Normal ca ai voie doar nu ar fi o grenada! Ce naiba chiar asa sa nu'ti dea voie cu parfum in avion!

| lylo a răspuns:

Nu straight face

| PrecioussGirl a răspuns:

Http://turism.acasa.ro/......-7946.html

-cosmetice lichide&produse de toaleta (creme, ruj lichid, parfum, pasta de dinti etc). Exista totusi posibilitatea sa impachetezi astfel de produse intr-o punga transparenta, resigilabila, de maxim 100 ml, in care sa pui obiecte precum geluri, paste, creme, lotiuni, uleiuri, parfumuri, gloss lichid siropuri etc. Este obligatoriu ca fiecare pasager sa prezinte separat acest pachet la controlul de securitate al aeroportului. Aceasta solutie este ideala pentru excursiile scurte, in care pleci cu un singur bagaj.

decat sa te complici il bagi la bagajul de cala si gata. :)

| 000MadMAX000 a răspuns:

Ba da ai voie.Limita e de 100ml

| 000MadMAX000 a răspuns:

Uite intra aici: http://www.informatiiprofesionale.ro/......din-avion/ si daca citesti scrie negru pe alb ca ai voie dar sa fie maxim 100ml.

Răspuns utilizator avertizat
| AcelasiEu3 a răspuns:

Da, nu-i nici o problema!

| VladBd a răspuns:

DA ma de ce nu doar nu faci trafic de parfum rolling on the floor) Funda:p?

| neoficial2302 a răspuns:

Poti lua in avion doar daca e pus intr-o punguta care se inchide ermetic si este transparenta! o poti cumpara din aeroport!

| Patriche_Marian_1991 a răspuns:

Venind vorba de intrebarea cu parfumuri...se poate lua vreo 3? Ma refer la faptul ca e scris 100ml parfumul, dar nu scrie ca numai unu! In total ar fi cam 250ml toate 3 parfumurile.