| Aly11316 a întrebat:

Bună! La ce ora as avea autobuz de la Chișinău din gara de Sud către Iași duminica asta pe 22 după ora 12:00?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sună la autogară si vei sti mai bine.

| gabicoo a răspuns:

Fără un bax de țigări și o navetă de Călărași nu te primim!

| RxTx a răspuns:

Nu ai autobuz de la gara de sud ci ai autocar cam din 4 în 6 ore de la autogara Filaret

Dar eu îți recomand daca ai bani sa mergi cu avionul costa 200 lei dar acum cu războiul costa 100 euro

Sau îți recomand sa mergi cu trenul te lăfăi in cat spatiu vrei

Ai și vagon restaurant ai și bere la 9 lei sticlă la restaurant in tren

E bine rău de tot

Cred că trenul pleacă searvezi că informații găsești al gara internațională de la gara de nord se intra pe la coloane și este puțin în dreapta
Costa aproximativ 160 lei un bilet
Mișto este că ai o mulțime de locuri libere poți să te și întinzi să dormi

Au și vagon cu paturi
Vagon de dorit pe la 200 lei

Mie îmi place mult cu trenul
Că am cum sa beau sa merg la toaleta apoi iar să beau iar sa dorm iar să merg la toaleta de cate ori vreau eu pot sa merg la toaleta asta îmi place mie la tren nu stau cu genunchii înghesuiți că și în maxitaxi autocar

Mă stresează in maxitaxi când nu îmi incap bagajele când nu îmi incap genunchii când nu am cum sa dorm

| RxTx a răspuns:

Acum am citit întrebarea ta
Tu vrei să pleci din Chișinău către Romania către chinau
Sunt extraordinar de rare care merg spre Iași de la Chișinău
Așa că îți recomand să fii la autogara din Chișinău pe la ora 15:30 că îți trebuie rezervare sunt puține maxitaxi

Dar ai putea sa faci următoarea combinație

Te urci in orice maxitaxi care vine la București cobori la Vaslui

Și de la Vaslui iei trenul până la Iași așa ai șanse foarte multe de a ajunge la Iași repede

| Vântulalb a răspuns:

Mai bine sunai la ei. Noi din Romania, nu avem de unde sti.