| Inedb a întrebat:

La nunti, la cununii civile, mai vin invitatii cu vreun cadou? Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

La cununie neaparat ar trebui sa mergi cu un buchet de flori.
Cadou nu prea am vazut sa se dea, de fapt la toate cununiile si nuntile la care am fost mirii primeau cel mult 3-4 pungi de cadou si mai ales de la apropiati (poate in unele zone din tara se obisnuieste sa se dea mai multe). Asta pentru ca cel mai mult conteaza plicul cu bani. Mai bine dai mai multi bani in plic decat sa iei si un cadou gen o lenjerie de pat si poate sa nu fie pe gustul lor.

1 răspuns:
| Raducons a răspuns:

Florile sunt potrivite pentru eveiment