| anonim_4396 a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine cu o chestie. Sunt anul 1 la facultate si din diverse motive nu am prea fost la seminare, adica nu am indeplinit numarul minim de prezente. Ce se intampla? Stiu ca nu intru in prima sesiune de examene, dar cand intru, in a doua(aferenta semestrului 1), in sesiunea din semestrul 2 sau in sesiunea din toamna? Si cate restante pot sa am maxim?(sau numarul de restante nu are importanta?)

Răspuns Apreciat de Editori
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tine de la faculate la facultate si de la profesor la profesor. Rezolvarea trebuie sa o discuti cu profesorul.

In principiu trebuie sa recuperezi seminariile ca sa intre in examen.

In primul semestru poti avea cate restante vrei, insa la sfarsitul anului trebuie sa acumulezi minimul de credite sa promovezi

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Chestiile astea depind de facultate - diferă de la una la alta. Cel mai bine e să te duci să întrebi la secretariat - te lămuresc imediat cei de acolo. Și n-ar fi rău să mergi cu „o ciocolată" - dacă reușești să fii prieten cu secretarii, ai foarte multe de câștigat.

| Omis a răspuns:

Da, îmi place chiulul.