| natural a întrebat:

Lucrez in HTML si fac o pagina web si nu stiu cum sa fac legatura ca din pagina principala sa am alte pagini secundare. de ex am pagina cu numele de Autoturisme si clasific doar 3 iar la fiecare sa se deschida o alta pagina web.Va multumesc frumos daca vreti sa ma ajutati (de pe drogoreanu.ro nu am gasit iar alt site nu stiu.) :*

4 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Nu ştiu cum să-ţi explic, dar cel mai bine cauţi singur răspunsul la întrebare. Scrie pe youtube Learn the Basics: Create a Basic Website Using HTML5, nu mai stiu la ce parte explica ce vrei tu.

| Andrei7520152 a răspuns:

Pentru ce faci un site? Trebuie doar sa creezi un link pentru paginile respective.
http://www.w3schools.com/html/html_links.asp

E mai usor sa faci un site cu Adobe dreamweaver. E un program special facut pentru a crea pagini web. Vezi aici un trial la DW CS3
http://www.ftdownloads.com/......load10.php
Daca e un site simplu, pur informativ, te poti folosi si de platforma wordpress. E mult mai simplu sa faci un site in WP decat sa te folosesti de HTML sau CSS.

| BubbleCriss a răspuns:

Buna! deci:deschizi pagina principala si scrii comanda:. Pagina secundara pe care vrei sa o atasezi trebuie sa fie salvata in acelasi folder cu pagina principala si trebuie sa fie salvata asa: numele(care vrei sa il aiba pagina secundara salvata). html. Sper ca te-am putut ajuta! :*