| SuperGirl122222222222 a întrebat:

M-am inscris la scoala de soferi. Este obligatoriu sa merg la legislatie?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca stii legislatie si-ti da cineva dovada ca ai fost la curs, nu. Daca nu, da. laughing

| OhGodWhy a răspuns:

Buna,da este obligatoriu si chair iti recomand sa mergi, pentru ca te ajuta si o sa inveti mai usor pentru sala.

| suntserios a răspuns (pentru OhGodWhy):

Si daca nu se duce ce se intampla? Ca eu nu am auzit nicio scoala de soferi sa oblige

| OhGodWhy a răspuns (pentru suntserios):

Acuma depinde, eu stiu ca pana nu ai terminat legislatia nu te ia instructorul la ore, pentru ca trebuie sa ai cat de cat o idee despre cum sa circuli, si sa cunosti semnele de circulatie.

| anonimg a răspuns:

Nu poti da examenul daca nu faci dovada ca ai ai fost la cursurile de teoretice.
http://chestionare.auto.ro/permis-de-conducere/conditii-preliminare

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu