| mariusc79 a întrebat:

Bună! M-am trezit cu contul de Facebook blocat. Adică scrie indisponibil temporar. Dacă îl caut de pe alt cont nu mai apare, mi se mai deblochează? Îl mai pot recupera? Menționez ca nu am postat nimic aiurea sau sa vb cu cine indecent

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uneori nici nu conștientizezi cand postezi nu chestii aiurea, ci ilegale si atunci contul iti este blocat.
Poate te-a raportat cineva sau poate te-au detectat ei cu ceva ce ai postat ilegal, video clipuri sau muzica, unde nu ai platit copyright.

| mariusc79 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc de răspuns. Dar întrebarea mea este, dacă o sa mai recuperez contul, dacă o sa il deblocheze cândva

| Violleta2022 a răspuns (pentru mariusc79):

La intrebarea ta daca o sa mai recuperezi contul vreodata, nu-ti poate raspunde nimeni de pe TPU, doar Administratia Facebook-ului din America.
Cauta sa-i contactezi si sa vezi de ce te-au blocat si ce trebuie sa le trimiti ca sa te deblocheze.
In prealabil citeste termenii si conditiile de folosrre ale FB-ului, fiindca sunt multi blocati deoarece si-au facut conturi false, ori care nu aveau varsta legala, ori au postat vodeo-uri cu muzica, fara sa plateasca copyright samd.

| mariusc79 explică (pentru Violleta2022):

O adresa unde îi pot contacta exista? Am tot cautat, dar nu găsesc nimic

| Violleta2022 a răspuns (pentru mariusc79):

In general, cand un cont este blocat, poti sa soliciti sa ti-l deblocheze chiar din contul tau.
Nu stiu exact unde sa te trimit, pentru ca mie nu mi s-a intamplat niciodata sa fiu in situatia asta.

Ti-as sugera altceva, fiindca FB-ul trimite mesaje la adresa ta de email, cea cu care ti-ai facut contul de FB.
Mergi acolo si vezi care este ultimul email de la FB si care sunt cerintele lor.
Mai mult ca sigur ca te-au informat de acest block si ti se cer anumite acte, sau ti se da un link ca sa intri si sa verifici ceva, ori sa pui documentele cerute.

| mariusc79 explică:

Tocmai ca nu am primit nimic.Nici o informare, nimic.Si e blocat de sâmbăta