| SabinaMonyca26 a întrebat:

Buna!
Ma "confrunt" cu o dilema. Trebuie sa ma gandesc la un proiect cu numele "Timp si spatiu" care sa aiba in componenta lucruri legate de calculatoare. Cum au evoluat...si toate cele. Problema e ca nu prea am idei...
Chestia asta imi este de folos la un concurs de TIC.
Ma puteti ajuta cu un sfat?
Va rog!
Dau funda!
Merci!

Răspuns Câştigător
| MaryD a răspuns:

Zi ceva de evolutia calculatoarelor.
De exemplu primul calculator creat avea marimea unui etaj al unui bloc, sau ceva de genu', si continua cu tema asta pana ajungi la notebook-uri. Sau alta idee, despre sisteme de operare, de la primul windows, pana la ultimul. Scrie si despre alte sisteme de operare

1 răspuns:
| Theuta a răspuns:

Ai trecut pe municipiu, asa-i? laughing
Timp si spatiu hmm, poti sa faci un proiect despre cum au evoluat continentele&oceanele in timpul care a trecut. Bafta happy