| 97mitza97 a întrebat:

Buna, ma numesc Mihai și sunt curier.
De aproximativ un an de zile lucrez in curierat dar am o nelămurire foarte mare și as fi recunoscător dacă ar putea sa ma ajute cineva.
Livrez in zona unui centru comercial(Mall) și am întâmpinat următoarea problema:
In fiecare dimineața ma trezesc, ma îndrept spre sediul firmei după care ma îndrept către centrul comercial, doar ca ajungând acolo încep problemele.
Domnii de la paza încearcă mai tot timpul sa ma oprească din treaba spunându-mi ca nu pot livra marfa doar pana la ora 10:00(sunt și cazuri in care ajung mai târziu)in multe dimineți am aceeași problema și sunt foarte curios dacă și alți curieri întâlnesc aceasta problema având in vedere ca magazinele se deschid doar DUPĂ ORA 10:00.
Mai sunt și foarte curios dacă REGULA aceasta nu ar trebui cumva afișata sa o vadă toată lumea sau dacă intru după ora 10:00 dacă îmi pot face ceva atâta timp cât eu nu încurc pe nimeni cu nimic doar încerc sa îmi fac treaba?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Singurele persoane care te pot ajuta sunt șefii dumneavoastră de la servici. Faceți o sesizare scrisă directorului general al companiei, în care să explicați în detaliu ce pățiți și solicitați o soluție pentru a putea să vă faceți treaba cum trebuie!
Din păcate, paznicii nu au nici o vină. Ei doar execută niște ordine de serviciu.

| Holiday a răspuns (pentru romeo78):

"Faceți o sesizare scrisă directorului general al companiei..."

Problemele se discuta pe cale ierarhica, nu te duci direct la CEO cu o amarata de problema pe care posibil sa ti-o poata rezolva superiorul direct.