| Elyiela a întrebat:

Bună! Mă puteți ajuta cu o părere, va rog?
Ce știti despre site-ul Vola.ro? Este de încredere? Faza e că as vrea sa călătoresc la taica-meu vitreg in Italia, in vizita, cateva zile, caut cele mai bune oferte, iar pe Vola am găsit bilet dus întors la doar 53 de euro, cu tot cu asigurare de călătorie. Bineînțeles, ai voie doar cu bagaj mic (ghiozdan) daca vrei sa aduci mai multe bagaje e mai costisitor. Deci, pe scurt, as vrea sa-mi spuneți si mie tot ce știți despre Vola si daca e ok sa călătoresc cu un bilet de pe Vola. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Site ul e ok.
dar la acelasi pret sau chiar mai mic vei gasi direct pe site ul companiei aeriene. Nu vad niciu rost sa il cumperi din alta parte.

| Elyiela explică (pentru suntserios):

Mulțumesc. Cred ca ai dreptate.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Vola e ok, dar prețul cel mai bun îl obții cumpărând direct de la transportatorul aerian găsit de ei. Astfel scapi de taxele percepute de Vola pentru efectuarea acestei achiziții.

| Lukasssz a răspuns:

Meh, merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cumparat bilet de avion prin Vola. Compania este cat se poate de reala si de incredere.

| Keylla99 a răspuns:

Pai cu ce companie ti-ai gasit biletele respective? Intra pe site ul companiei si cauta biletele acolo pentru un plus de siguranta. Un site bun de unde cumpar eu bilete este skyscanner.