| anonim_4396 a întrebat:

Buna mama m-a lovit peste buza și mi-a ieșit deasupra ei doua bubițe apropiate. Prima oară mi-a căzut sânge. Am pus ceva pe ea și s-a făcut coajba? Sa o dau jos? Ce sa fac? O să rămână mereu? E super urata! Cum sa treaca până sâmbătă?

10 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Este doar o umflatura ce a survenit in urma lovirii. Din moment ce ti s-a coagulat sangele acolo pentru a nu intra microbii, nu ar trebui sa o dai jos. Daca o dai jos posibil e sa curga iar sange si sa se formeze acea "coaja" din nou. "Coaja" va pica cand sub ea va fi totul refacut.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Hexiled):

Foloseste un unguent cu antibiotic si lasa acea coaja sa se desprinda singura

| Crisstinayy12 a răspuns:

Am luat una și nu a curs sânge

| curioasa210 a răspuns:

Du-te la un dermatolog!

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru curioasa210):

De ce

| curioasa210 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Iti poate spune ce tratament poti folosi. Sper ca te-am ajutat!

| MateiT a răspuns:

Te-a lovit intentionat sau din greseala?
nu rupe nimic, lasa sa se vindece natural

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru MateiT):

Int.

| MateiT a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Ce varsta ai? sper ca nu te jeneaza intrebarea?

| FLORENTINAndreea a răspuns:

Nu rupe coaja. O sa cada singura cand buza se va vindeca.