| beibi_4391 a întrebat:

mi-am luat ieri un aparat foto si am la el doar cablu de date, nu stiu cum sa scot pozele, stiu ca trebuie sa bag in calculator si aparat si nu-mi apare nimic la "my computer" exista vreun program sau mai trebuie si altcumva, pls helpcrying

7 răspunsuri:
| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Pai.cand bagi cablul in camera.iti apare pe ecran unde vrei sa conectezi.si alege la calculator. sper ca am ajutat. pup :*

| xibalba a răspuns:

Intreaba firma de la care l`ai luat daca nu cumva au uitat ei sa iti dea si un CD cu soft-ul de instalare. Daca nu, poti cauta pe google un soft pentru modelul tau de aparat.

Daca in manualul de instructiuni scrie ca aparatul nu are nevoie de soft, mai incearca din nou. Daca tot nu merge, probabil e defect cablul sau chiar aparatul. E important sa te prezinti cat mai repede in cazul asta la cei de la care l-ai cumparat, caci unele firme inlocuiesc produsele defecte in 48 de ore de la cumparare.

| adriangabor92 a răspuns:

Trebuie sa ai un cd de instalare de la el

| ElecktroFloweR a răspuns:

Pai depinde ce aparat e? Eu am smsung si bag cablul de date in el apoi aprind aparatul si imi apare unde vreau sa il conectez la calculator sau la imprimanta si dau la calculator apoi se conecteaza singur daca nu apare dau in my computer si il gasesc acolo sper ca ti-am fost de ajutor si daca da cred ca merit si eu o fundita nu? dra asta decizi tu. Pa sa ai o zi plina de fotografi.

| brunetzika_6738 a răspuns:

Cand l-ai bagat in calculator cu cablul de date l-ai aprins?

| Floreenofficial a răspuns:

Trebuie sa ai un CD de instalare la el.depinde si de pc...la unele se conecteaza direct.mai incearca de cateva ori, ca la unii se incarca mai greu! sad
succes! :*

| Alexandra_Ioana_1995_HSVe a răspuns:

Pai trebuie sa intri la setarile aparatului si sa vezi daca ti se conecteaza auto usb-ul si daca nu trebuie sa-l conecteazi auto