| Cri0002 a întrebat:

Buna,mi-am pierdut buletinul si ma intrebam daca ma pot intoarce in tara cu avionul..am copie si poza buletinului

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti

| alina2k18 a răspuns:

Evident ca NU.

| Bizon95 a răspuns:

Sigur ca poti, insa NUMAI daca nu te deranjeaza sa te intorci incatusat big grin
sau daca ai pasaport... ala e mai bun decat buletinul oricum
altfel, nu poti sa treci de control la aeroport si te si incatuseaza ca ai incercat fara un act valid
si nici altfel nu te poti intoarce, NU suntem in spatiu schengen, asa ca o sa fii controlat la vama cu rrominica, indiferent cum incerci sa intrii in tara (tren, masina, etc.) de asemenea o sa ajungi dupa gratii intr-o tara straina (ca esti controlat de doua ori odata in tara din care intrii in.ro si la vama.ro)

trebuie sa contactezi ambasada/consulatul cel mai apropiat si sa vorbesti cu ei, SUNT SOLUTII, nu esti primul care si-a pierdut buletinul in strainezia