| narnya a întrebat:

Monitorul meu a inceput sa se stinga din senin, cand aprind unitatea merge un pic apoi se innegreste iar daca il sting si il aprind din nou se aprinde max. 2sec.dupa care se innegreste la loc, si as vrea sa stiu de ce.Multumesc.

3 răspunsuri:
| PunctSpaimaVestuLui a răspuns:

Trebuie refacute lipiturile zona invertori+trafo de verificat condesatorii dintre 2sc5707 sa nu ai surpriza ca dupa inlocuirea lor sa cada instantaneu la pornire, tranzistorii ii poti verifica si in montaj, nu este nevoie sa ii scoti de pe placa, sa verifici cei2 tranzistori Mos-fet regulatori de pe placa, posibil sa fie scurt.
Cel mai bine, il poti duce la un service specializat pentru asemenea probleme happy

| horia1999 a răspuns:

100% placa video e arsa trebuie sa o schimbi

| horia1999 a răspuns:

100%placa video arsa trebuie sa o schimbi.iti recomand nivida pentru performanta.intel graphics pentru calitate