| DouaPuncteD a întrebat:

Buna`! Nu stiu daca ma veti putea ajuta in mare parte. Problema este urmatoarea. BOALA SARUTULUI. Ma doare in gat, una din primele probleme. Nu am febra sau alt gen de simptome care apar la aceasta boala decat aceea. Sa exclam ca da, m.am sarutat cu prietenul meuhappy. Intrebarea estethinking Oare poate fii boala sarutului?confused. As vrea niste indicatii sau tratamente. Varsta aparitiei bolii?thinking Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| alexia221 a răspuns:

Boala sarutului se mai numeste si mononucleoza.
manifestarile si simptomele mononucleozei includ:
- febra
- faringita
- cefaleea (dureri de cap)
- pete albe pe peretele posterior al faringelui (sau pe amigdale)
- umflarea ganglionilor de la nivelul gatului
- oboseala
- dispneea (respiratia dificila)
- foamea inexplicabila.
deci daca nu ai simptomele acestea nu cred ca ai.