| Edy1995 a întrebat:

Ofer FUNDITA pentru ajutor!
Am o bormasina Einhell RT-CD 18 cu doi acumulatori de 18 V, dar unul dintre ei nu se mai incarca nu stiu din ce cauza.
Se poate repara cumva, sa il pot face sa se incarce din nou, sau stiti de unde as putea cumpara doar un acumulator care sa se potriveasca la aceasta bormasina?
Ofer FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| viavo a răspuns:

Daca acumulatorul nu a fost incarcat demult atunci doar trebuie sa il reincarci direct de la o sursa de alimentare de 21 de v doar in jur de un minut dupa acea normal la incarcatorul original. in cazul in care acumulatorul a fost scurtcircuitat e posibil ca o parte de conductor electric din interiorul acumulatorului sa fie arsa (intrerupta) sar pute repara de cumparat numai de la firma mama http://www.einhell.com/englisch/englisch.aspx?file=unternehmen si nu cred ca se complica numai cu trimiterea unui simplu exemplar (asa sunt germanii)

1 răspuns:
| Icar25 a răspuns:

O modalitate ar fi sa incerci sa dai un scurt la baterie.