| Asyul95 a întrebat:

Pentru inceput spun ca sunt varza la lucruri de-astea. Duminica aceasta plec la mare..Imi duc laptopu cu mine si ma gandesc ca la orice hotel trebuie sa aiba Wi-Fi..Banuiesc ca stiti deja care este intrebarea.:
Ce trebuie sa fac la laptop pentru a avea net, din moment ce la hotel este Wi-Fi ..Ps: Nu imi duc cu mine decat incarcatoru ..nici un stic cu net sau chestii de-astea.
Nici nu am stiut cum sa intreb ..astept raspunsuri ..Multumesc..funda!

Răspuns Câştigător
| SparkleO a răspuns:

Salut,

toate laptopurile au adaptoare de Wi-Fi integrat. In bara de start, undeva in dreapta, trebuie sa fie un punct si 3 linii curbate deasupra lui. Dai pe ala si dai search... apoi te conectezi la el. roaga pe cineva de la hotel sa-ti dea parola, nu va ezita sa te ajute tongue

| Asyul95 explică (pentru SparkleO):

O sa vrea sa-mi dea parola?

| SparkleO a răspuns (pentru Asyul95):

Da. spune-i ca te cauta cineva important, o comanda pe internet.
daca e barbat spune-i ca platesti daca e nevoie tongue
desigur, nu iti va lua banii.

| Asyul95 explică (pentru SparkleO):

Multumesc! happy

| SparkleO a răspuns (pentru Asyul95):

Deci, a functionat?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, unele laptop-uri au adaptor Wi-Fi incorporat. Trebuie sa verifici daca al tau are, daca nu, poti achizitiona unul ( e in jur de 30-50 lei ).

| ArmywCode a răspuns:

Iti iei un stick net wi-fi... Vodafone iti recomand deoarece am si eu, are viteza de navigare 3GB, viteza de download 500MB/s(daca te afli langa centru) si de upload 300mb/s.

| cristian100 a răspuns:

Poi te conetezi la wi-fi de la hotel iar daca are parola. nu ai net.

| dghjhfgk a răspuns:

Pai ca sa îți zic cum sa bagi net pe laptop ce model este ce marca este?

| anne2002marie a răspuns:

Inainde de a pleca poti cumpara de la un magazin de IT un stick. Ti-as recomanda de la TP LINK.Nu costa mult. Dar daca spui ca nu vrei sa-l cari cu tine si ai un laptop mai vechi ai putea sa-l duci la cineva care repara calculatoare sa-ti incorporeze Wi-Fi in el. Totusi daca laptopul e mai nou sigur are Wi-fi in el.
Sper ca ti-am fost de ajutor.