| Georgicaaa123 a întrebat:

Peste 2 saptamani plec la mare si eu mereu am fost cu masina personala, dar anul acesta merg cu trenul.
Intrebarea este : Biletele pentru tren (din Ploiesti) trebuiesc cumparate inainte de calatorie sau in ziua in care plec?
Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Clar inainte, risti sa ramai fara bilete. Eu vreau sa iau la cuseta pentru intors (undeva sfarsitul lui august) si deja nu mai au, deci iti dai si tu seama ce e.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cel mai bine e sa le cumperi online si cu cat mai mult timp inainte mai ales pe ruta asta ca altminteri nu mai gasesti bilete. Eu in locul tau acum le-as cumpara. In plus ai 5% reducere pentru plata online si alte reduceri pentru rezervare in avans.

| Yurisa a răspuns:

Biletele le poti lua oricand, eu iti recomand totusi sa le iei cu cateva zile inainte ca sa prinzi loc. Daca le iei in ziua in care pleci risti sa stai in picioare laughing

| FruttiFresh300 a răspuns:

Poți sa le cumperi când dorești tu. Trebuie sa zici ziua și ora corecta, asta contează. Biletele le poți lua oricând.

| AleexisViol3t a răspuns:

Le poți cumpara oricand, singura problema ar fi ca s-ar putea sa nu mai fie locuri libere in tren si sa trebuiască sa stai in picioare, asta daca le cumperi in ziua respectivă. Mie asa mi s-a intamplat si recomand sa le iei cu câteva zile inainte sa pleci. Drum bun!