| treideca44 a întrebat:

Peste cateva zile vreau sa fac o vizita la cineva in Republica Moldova (Chisinau mai exact). Problema mea e ca nu am mai fost niciodata si as vrea sa intreb, pentru cei care au mai fost sau pentru cei care cunosc oameni de acolo: Cum se comporta vamesii moldoveni, cam cat costa o cazare ieftina acolo (ca nu pot sta la acea persoana), cam cum sunt preturile acolo (in general) si cam cum sunt oamenii? Dau funda cu cea mai mare placere celui care imi da cat mai multe detalii ajutatoare. Orice raspuns e bine venit si va voi multumii anticipat. happy ( daca imi puteti da si niste recomandari sau sfaturi, m-as bucura cu atat mai mult)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi trebuit sa te interesezi de cazare si felul cum sunt oamenii chiar de la sursa, adica persoana din R Moldova unde urmeaza sa calatoresti.
De la aceeasi persona obtii evident si informatii concrete legate si de preturile de cazare, moneda de schimb etc.

2 răspunsuri:
| MaryNepotu a răspuns:

Un singur lucru stiu au moldovencele alea mai micutze de vreo 14-15 ani niste tatze olooo :O:O:O! ( am eu una in clasa ) laughing

| treideca44 explică:

@Critcal...stiu unele chestii de la sursa dar iti dai seama ca ei fiind de acolo nu pot fi obiectivi si vis a vis de preturi, vroiam sa aflu cum sunt preturile la ei COMPARATIV cu ale noastre. happy