| anonim_4396 a întrebat:

Bună. Peste o luna de zile îmi va expira buletinul și as vrea sa îmi caut un loc de munca. Ma vor angaja având în vedere ca buletinul îmi va expira peste o luna de zile?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si de ce astepti pana atunci? Poti sa-l faci acum, oricand.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca buletinul inca este valabil, te poti angaja linistit cu el.
Pe angajator il intereseaza doar CNP-ul tau (pentru inregistrarile aferente contractului), eventual CV-ul, diplomele si cazierul.

| darrio2007 a răspuns:

Conteaza varsta, buletinul il reinnoiesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Cine sa te angajeze, daca tu nici macar nu ai inceput cautarea unui loc de munca?
Tu gaseste-ti de munca si intre timp poti sa-ti reinoiesti buletinul, ca se poate cu 1-2 saptamani inainte, sa mergi la Evidenta Populatiei si sa-l schimbi.

| sierra1 a răspuns:

Dacă treci de celelalte probe (diferite de proba buletinului), da

| Zuzu1991 a răspuns:

Te angajeaza cu CNP-ul, care e prezentat cu buletinul
CNP-ul nu se schimba cand schimbi buletinul
si oricum, ca expira buletinul intr-o luna nu e motiv de respingere la angajare... DE NICI UN FEL, pentru ca asta e o chestie rezolvabila si inca foarte usor

| Furnicuta000 a răspuns:

Dureaza vreo 2 saptamani sa fie gata buletinul, nu cred ca fix in alea 2 saptamani vrei sa te angajezi. Iar daca vrei sa te angajezi acum nu are nicio importanta ca iti expira peste o luna atata timp cat la momentul angajarii e valabil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti cere copie, poti sa faci copie din timp sa ai la tine, apoi cand il reinoiesti duci o alta copie dupa cel nou.

| Dintrebare a răspuns:

Buna, nu va fi nicio problema la angajare. Mai apoi o sa le duci o copie dupa buletinul cel nou pentru a avea datele tale actualizate.

| Răzvi42 a răspuns:

Ce treaba are una cu alta? Cati ani ai? Maturizati-va copilasi.

| Diana4you97 a răspuns:

Nu vei avea probleme. Doar să îți reînnoiești actul de identiate din timp.